Co powinniśmy wiedzieć o pompach ciepła?

 

Pompy ciepła


Rosnące ceny energii i coraz większe obciążenie środowiska naturalnego daje wyraźny sygnał: czas najwyższy zacząć myśleć o alternatywnych formach pozyskiwania energii. Energia odnawialna jest energią przyszłości, a pompy ciepła są wspaniałym rozwiązaniem, by efektywnie wykorzystywać tę bezpłatną energię. W ten sposób można być nie tylko bardziej niezależnym, ale także chronić środowisko naturalne i własny portfel.

Argumenty przemawiają za pompami ciepła marki Buderus: nie tylko niskie bieżące koszty, ale również mniejsze obciążenie środowiska naturalnego dzięki funkcjonowaniu bez emisji szkodliwych substancji.

 

Ciepło z natury
 

Przecież wiesz, że: ciepło jest naszym żywiołem. Ale czy wiesz, że ciepło tkwi w prawie każdym żywiole? Ponieważ natura jest wspaniałym dostawcą energii i zatrzymuje ciepło słoneczne w ziemi a także w powietrzu. Dzięki pompom ciepła marki Buderus możesz wprowadzić tę energię bardzo prosto do swoich czterech ścian. I to prawie bezpłatnie, bo aż do 80% energii funduje natura! W ten sposób odczuwalnie ograniczasz swoje bieżące wydatki.

 

Sprawa jest prosta — zasada działania pompy ciepła.
 

Żeby wytłumaczyć działanie pompy ciepła, najlepiej zacząć od kuchni, a dokładniej - lodówki. Pobiera ona z produktów żywnościowych ich wewnętrzne ciepło i oddaje je na zewnątrz do pomieszczenia. Pompy ciepła nie różnią się niczym, pod względem zasady działania od lodówki, niczym! – nic nie jest odwrócone, przemiany termodynamiczne i podstawowe elementy konstrukcyjne w obu urządzeniach są identyczne. Jedyna różnica między nimi to efekty ich pracy, a co za tym idzie – zastosowanie. Lodówka ma dobrze chłodzić produkty spożywcze, a efektem ubocznym jej pracy jest ogrzewanie pomieszczenia. Pompa ciepła natomiast ma grzać budynek, a efektem ubocznym jej pracy jest chłodzenie tzw. dolnego źródła ciepła. Decydujący jest też tutaj transport ciepła, odbywa się on za pomocą nośnika ciepła, który pobiera ciepło z otoczenia ziemi, transportuje je do pompy ciepła i dalej do parownika. Parownik ma konstrukcję wymiennika płytowego gdzie między sąsiednimi płytami znajdują się: czynnik chłodniczy, posiadający wyjątkowo niską temperaturę wrzenia, oraz nośnik ciepła. Pod wpływem temperatury nośnika ciepła czynnik chłodniczy wrze – odparowuje, a sprężarka skrapla tę parę i podwyższa ciśnienie. Jednocześnie podnosi się temperatura do wyznaczonego poziomu ogrzewania i powstaje strumień ciepła. Para oddaje zdobyte ciepło do gorącej wody i przechodzi w stan ciekły. Zawór dławiący obniża ciśnienie z powrotem do pierwotnego poziomu – ciecz ochładza się dalej i obieg rozpoczyna się na nowo. Ciepło może być znowu pobierane i oddawane do systemu grzewczego. Oto cała tajemnica – tak łatwo można ogrzewać za pomocą pomp ciepła.

 

  Zadzwoń lub napisz i zapytaj o promocje.