Logatherm WPT 270/2

Powietrzna pompa ciepła do c.w.u WPT 270/2Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania c.w.u.

Logatherm WPT 270/2

NOWOŚĆ!

  Pompy ciepła drugiej generacji Logatherm WPT 270/2 efektywnie wykorzystują bezpłatną energię z powietrza do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Urządzenia mogą współpracować z innymi systemami grzewczymi a ich montaż jest niezwykle łatwy. Oprócz tego, mają dodatkową zaletę – mogą zapewnić przyjemny chłód w upalne dni. Do wyboru są dwa modele, z których jeden pracuje do temperatury 5°C, a drugi nawet do -10°C!
Co ciekawe, automatyka pomp ciepła Logatherm WPT 270/2 pozwala na ich zasilanie energią z paneli fotowoltaicznych.

 Pompa ciepła Logatherm WPT 270 podgrzewa wodę użytkową, wykorzystując do tego celu energię cieplną z powietrza wenty-lacyjnego budynku. Do podgrzania wody potrafi ona pozyskać aż 80% energii cieplnej z natury, dzięki czemu koszty przygotowa -nia c.w.u. można obniżyć nawet o 80%! W pełni pokrywa ona całkowite zapotrzebowanie domu jednorodzinnego w ciepłą wodęużytkową.
 Pomieszczenie, w którym instaluje się urządzenie powinno być ciepłe (np. kotłownia, piwnica, poddasze). Jednak najle-piej sprawdza się ona w pomieszczeniach, gdzie emitowane jest ciepło: pralnia, suszarnia czy spiżarnia. W pomieszczeniach tych pompa ciepła będzie ochładzać powietrze i jednocześnie osuszać je. Ta ostatnia własność stanowi niewątpliwą zaletę WPT 270, szczególnie, gdy pompę ciepła zainstalujemy w pralni, suszarni czy piwnicy. Okazuje się szybko, że woda podgrzewana jest bar-dzo ekonomicznie, a pomieszczenia są suche, wolne od wilgoci, pleśni i nieprzyjemnych zapachów.
           Dzięki zastosowaniu naszej pompy ciepła można jednocześnie osiągnąć dwa efekty energetyczne: bardzo oszczędnie podgrzewać wodę i jednocześnie chło-dzić wnętrze budynku latem. Powietrze z wnętrza budynku zostaje zassane przez pompę ciepła, ochłodzone i znowu wytłoczone do pomieszczenia. Jednocześnie z powietrza, na powierzchni parownika, zostaje wykroplona wilgoć, w konsekwencji czego po-wietrze wypływające z pompy ciepła jest suche i chłodne.
           Czy możliwe jest zatem ochładzanie budynku latem dzięki pompie WPT 270?, tak - wystarczy tylko odpowiednio zorganizować przepływ chłodnego powietrza wewnątrz budynku. Pompy ciepła do podgrzewania c.w.u. Logatherm WPT 270 sprawdzają się świetnie jako samodzielny lub uzupełniający system przygotowania ciepłej wody w budynku mieszkalnym. Logatherm WPT 270 posiada wbudowaną w zbiornik, stalową wężownicę o powierzchni 1,5 m2 do której można podłączyć instalację solarną, kominek z płaszczem wodnym lub kocioł na paliwo stałe.
           Jest to niewątpliwazaleta tego urządzenia bo pozwala na wykorzystanie nadwyżki ciepła z kominka lub kotła do podgrzewania wody. Zimą, gdy pali -my w kominku lub kotle, woda podgrzewana jest przez wężownicę, a gdy kominek/kocioł zgaśnie, podgrzewanie wody przejmuje pompa ciepła. Montaż sprowadza się do podłączenia hydraulicznego instalacji wodnej i wykonania kanałów doprowadzenia po-wietrza. Nowoczesny elektroniczny sterownik z czytelnym wyświetlaczem pozwala na zaprogramowanie działania pompy ciepła w określonym czasie, pomiar zużytej energii, wykonanie dezynfekcji termicznej zbiornika oraz wiele innych funkcji.

 

Zalety powietrznej pompy ciepła do przygotowania c.w.u. Logatherm WPT 270/2

 • Pobór energii z powietrza - bezpłatne i ekologiczne źródło ciepła
 • Wysoki współczynnik efektywności COP sięgajacy wartości 4,3 gwarantuje niskie koszty eksploatacji - z 1 kWh energii elektrycznej można wytworzyć aż ponad 4 kWh energii cieplnej
 • Łatwa i prosta obsługa dzięki czytelnemu wyświetlaczowi LCD
 • Elektroniczny regulator pozwala na programowanie godzin pracy pompy ciepła, dezyfekcji termicznej oraz kontrolę zużytej energii
 • Podgrzewanie wody nawet do 60°C, bez grzałki
 • Warstwowe podgrzewanie wody w zbiorniku powoduje równomierne rozkład temperatury w całej objętości
 • Łatwy montaż hydrauliczny i elektryczny (przewód elektryczny z wtyczką w dostawie)
 • Obudowa pozwalająca na podłączenia kanałów powietrznych, dzięki czemu powietrze można pobierać z innych pomieszczeń
 • Praca urządzenia przy różnych temperaturach powietrza (model WPT 270/2 I-S do +5°C i model WPT 270/2 A-S do -10°C)
 • Automatyka sterująca pozwala na współpracę z dowolnym kotłem grzewczym, instalacją solarną; niezależnie umożliwia ona wykorzystywanie energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych
 • Wbudowana w zasobnik c.w.u. wężownica, pozwalająca na podłączenie hydrauliczne z innymi źródłami ciepła np. dowolnym kotłem, instalacją solarną
 • Emaliowany zasobnik zabezpieczony anodą antykorozyjną
 • Wbudowany dogrzewacz elektryczny o mocy 2 kW
 • Możliwość rozłączenia pompy ciepła i zasobnika do celów transportowych
 • Wysoka jakość wykonania, nowoczesny wygląd
 • 5 lat gwarancji

 

  Cennik
 

  Zadzwoń lub napisz i zapytaj o promocje.